ساخت این ماکت احتمالا بر اساس مشخصاتی است که اپل برای سازندگان لوازم جانبی ارسال کرده و به ما ایده‌ای از تغییراتی که مدل جدید به همراه خواهد داشت ارائه می‌دهد.

اگرچه قبلا ماکت آیفون‌های سری ۱۴ را دیده‌ایم، اما این اولین باری است که می‌بینیم این ماکت در قسمت جلو با بریدگی دایره‌ای و کپسولی شکل که بسیار مورد بحث است و اپل قرار است آن را در مدل‌های پرو جایگزین ناچ کند، ساخته شده است. همانطور که گزارش‌های اخیر نشان داده‌اند، بریدگی‌ها که دوربین جلو و فن‌آوری فیس آیدی را در خود جای می‌دهند، کمی بزرگ‌تر از آنچه ما به دیدن آن عادت کرده‌ایم خواهند بود.

به نظر می‌رسد اپل اپل فقط اصطلاحا قسمت مرده اطراف عناصر ناچ را حذف کرده است و تک تک اجزا را کوچک نکرده است. به علاوه نکته دیگری که به نظر می‌رسد این ماکت فاش کرده است، این است که آیفون ۱۴ پرو مکس نسبت تصویر بلندتری نسبت به ۱۳ پرو مکس دارد. این مطابق با گزارش‌ها و تصاویر است که گفته بودند گوشی جدید می‌تواند بلندتر باشد تا طراحی جلویی جدید را در خود جای دهد. ظاهرا این نسبت تصویر از ۱۹٫۵:۹ به ۲۰:۹ تغییر پیدا کرده است. همچنین به نظر می‌رسد که توضیح دهد که چرا آیفون ۱۴ مکس لبه‌های متفاوتی دارد.

این تصاویر همچنین شایعاتی را تایید می‌کند که گفته بودند آیفون ۱۴ پرو مکس برآمدگی دوربین بزرگ‌تری خواهد داشت. گفته می‌شود که این ابعاد به منظور ایجاد فضا برای دوربین جدید ۴۸ مگاپیکسلی که جایگزین سنسور اصلی ۱۲ مگاپیکسلی خواهد شد، افزایش یافته است. به همین دلیل است که همانطور که در عکس مشهود است، قاب آیفون ۱۳ پرو مکس با ماکت  ۱۴ پرو مکس مطابقت ندارد؛ بنابراین حتی اگر این گوشی احتمالا همان صفحه نمایش ۶٫۷ اینچی را داشته باشد، باز هم این قاب‌ها مناسب آن نخواهد بود.

انتظار می‌رود که کل مجموعه آیفون‌های جدید مجهز به دوربین جلوی بهتری باشد و گفته می‌شود قابلیت ارسال پیام‌های اظطراری شبکه‌های ماهواره‌ای را نیز خواهند داشت. این تغییرات می‌تواند آنها را به بهترین گوشی‌های سال ۲۰۲۲ تبدیل کند. همانطور که قبلا هم در جریان قرار گرفته‌اید، ظاهرا آیفون ۱۳ مینی ۵٫۴ اینچی با مدل ۶٫۷ اینچی یعنی آیفون ۱۴ مکس جاگزین شده است و دیگر خبری از مدل مینی نخواهد بود.

انتظار می‌رفت اپل گوشی‌های جدید خود را در ماه سپتامبر (شهریور) معرفی کند، اما با توجه به وضعیت قرنطینه فعلی در چین که بزرگ‌ترین شرکت موتاژ کننده آیفون را تحت تاثیر قرار داده است، نمی‌توان قطعا گفت که اپل می‌تواند آیفون‌های خود را به موقع و طبق سنت هرسال معرفی و عرضه کند یا خیر.