سهام اپل در ماه مارچ و اوایل آوریل به بالاترین حد خود از ابتدای سال تا کنون رسید. پیش از آن، به دلیل انتشار اخبار مختلف در حوزه فشار روی زنجیره تأمین، کاهش تقاضای جهانی برای گوشی‌های هوشمند و تورم بازار در سرتاسر دنیا ارزش سهام این کمپانی آمریکایی با سقوط چشمگیری مواجه شده بود.

اواسط ماه May جایگاه اپل توسط Saudi Aramco تسخیر شد. در حالی که سهام این شرکت سال جدید را با ارزش ۱۸۲ دلار آغاز کرده بود، هفته گذشته ارزش آن به ۱۳۷ دلار تنزل پیدا کرد. با تمام این تفاسیر، سهام این شرکت آمریکایی با ۱۱.۷۷ امتیاز و ۸.۵۴ درصد که حاصل رشد ۵ روزه است، باعث شد تا کمپانی Apple مجددا با ۲.۴۲ هزار میلیارد دلار سرمایه به عنوان با ارزش ترین شرکت دنیا نام خود را به ثبت برساند.


تصویری از تیم کوک به همراه لوگوی اپل در پس زمینه

سهام آرامکو عربستان در روز جمعه اندکی کاهش پیدا کرد، اما هنوز هم در نوع خود بالا به نظر می‌رسد. YTD شرکت نفت عربستان سعودی هم شاهد رشد قیمت و ارزش سهام به میزان ۲۵ درصد بوده است و بر عکس، قیمت سهام اپل در همین مدت زمان ۱۷.۷۸ درصد کاهش پیدا کرده است.

اپل همچنان با فشارهای تورمی و تهدید روز افزونی از سوی کارگران خرده فروشی‌ها مواجه است که علنا تلاش می‌کنند تا اتحادیه خود را در سراسر فروشگاه‌های خرده فروشی تشکیل دهند. اما با این تفاسیر، هنوز هم بسیاری از تحلیلگران روی افزایش سهام این شرکت پافشاری می‌کنند. آقای Dan Ives از Wedbush همچنان معتقد است که اپل سیر صعودی خود را طی کرده و پیشرفت دنیای تکنولوژی، باعث می‌شود تا ارزش سهام آن رفته رفته بیشتر از پیش شود.

آقای مایکل بری سرمایه گذار معروف Big Short تا ۳۱ مارس حدودا ۳۶ میلیون دلار بر ضد ثروت شرکت اپل شرط بندی کرده بود!