براساس جدیدترین گزارش‌های منتشر شده، نام اولین گوشی هوشمند تاشو گوگل پیکسل فولد نخواهد بود و  با نام پیکسل نوت‌پد عرضه خواهد شد. همچنین در این گزارش اعلام شده است که  پروژ ساخت و توسعه گوشی تاشو گوگل متوقف نشده است و این غول فناوری قصد دارد این گوشی هوشمند را تا پایان سال میلادی جاری روانه بازار کند .


همچنین شایعه شده است که پیکسل نوت‌پد با قیمت رقابتی  1400 دلار عرضه خواهد شد که 300 دلار کمتر از قیمت پرچمدار تاشو سامسونگ  یعنی گلکسی زد فولد 3 خواهد بود . می‌توان امیدوار بود که پیکسل نوت‌پد فروش خوبی را تجربه کند . همچنین به نظر می‌رسد پیکسل نوت‌پد از نظر طراحی کلی شبیه اوپو فایند N و گلکسی زد فولد 3 باشد با این تفاوت که گوشی تاشو گوگل قدری کوتاه‌تر و عریض‌تر از گلکسی زد فولد 3 خواهد بود.

در  این گزارش به مشخصات فنی احتمالی پیکسل نوت‌پد نیز اشاره شده است که از  جمله آنها می‌توان به تراشه تنسور موجود در سری پیکسل 6 اشاره کرد . در بخش  دوربین اما به نظر می‌رسد پیکسل نوت‌پد پسرفت بزرگی در مقایسه با سری پیکسل  6 خواهد داشت و این گوشی تاشو از سنسور 12.2 مگاپیکسلی IMX363 بهره خواهد برد . این دوربین همان دوربین سری پیکسل 2 تا 5 است که در  مقایسه با دوربین‌های پرچمداران حال حاضر چندان کارآمد نخواهد بود .


البته که به نظر می‌رسد حذف سنسور 50 مگاپیکسلی GN1 سری پبکسل 6 به دلیل کم نگه‌داشتن ضخامت پیکسل نوت‌پد باشد . همچنین  احتمالا در کنار دوربین 12.2 مگاپیکسلی ، پیکسل نوت‌پد مجهز به دوربین فوق  عریض 12 مگاپیکسلی IMX386 و دو دوربین سلفی 8 مگاپیکسلی IMX355 نیز خواهد بود که یکی در نمایشگر بیرونی و دیگری در نمایشگر داخلی قرار خواهد گرفت.