بازگرداندن کالا

قبل از هر اقدامی جهت بازگرداندن کالا، نیاز است تصویر کالا را از طریقی که در زیر توضیح داده شده است برای ما ارسال نمایید و پس از تایید تیم فنی موبوسام ، اقدام به بازگرداندن کالا نمایید.

+ چطور درخواست خود را جهت بازگرداندن کالا (مرجوعی کالا) به شما اطلاع دهم؟

- با ورود به پروفایل و بخش کاربری خود و از قسمت "پشتیبانی" ، درخواست جدید را انتخاب نمایید و موضوع آن را "سفارش ها" تعیین کنید و در قسمت عنوان درخواست، "مرجوعی کالا" را تایپ نموده و پس از اعمال توضیحات و آپلود تصویر مربوط به کالا، تیکت را برای ما ارسال نمایید.

- از طریق صفحه "تماس با موبوسام" نیز می توانید درخواست خود را با عنوان مرجوعی کالا و آپلود تصویر کالا ، ثبت کنید.

- در آخر از طریق واتساپ و دایرکت اینستاگرام با پشتیبانی 24 ساعته یا تماس با شماره های پشتیبانی و در ساعات تعیین شده ی پاسخگویی ، درخواست خود را بازگو نموده تا راهنمایی لازم را دریافت کنید.

+ روش صحیح بسته بندی کالای مرجوعی به چه صورت است؟

- کالا می بایست در جعبه اصلی خود به همراه کلیه اقلام موجود در بسته بندی، بازگردانده شود.

- برچسب‌زدن یا نوشتن توضیحات، آدرس یا هر مورد دیگری روی جعبه اصلی کالا و یا پاره و مخدوش کردن آن، امکان استفاده از ضمانت بازگشت را از بین خواهد برد. 

- لازم است جعبه اصلی محصولات تا پایان مهلت تعیین شده ی تست، نگهداری شود و از دور ریختن آن جداً خودداری شود.

- در صورتیکه اقلامی به عنوان هدیه در کنار محصول ارسال شده باشد لازم است این اقلام نیز بازگشت داده شوند. 

+ در صورتیکه من در شهر کرمان نباشم ، چطور می توانم کالای خود را برای شما ارسال کنم ؟

- کالای خود را با شرایط مرجوعی کالا که در بالا ذکر شد و پس از دریافت تاییدیه تیم فنی موبوسام، از طریق پست برای ما ارسال فرمایید، هزینه پست پیشتاز با ارائه فاکتور و قبض شرکت پست را ارسال کنید که پس از بررسی خدمات پس از فروش موبوسام و تایید شرایط کالا ، مبلغ هزینه برگشت پست به حساب شما واریز می گردد.

+ اگر کالایی که خریدم در حمل و نقل آسیب ببیند چگونه از خدمات پس از فروش استفاده کنم؟

- در صورت آسیب‏‏ دیدگی باید حداکثر طی 24 ساعت پس از دریافت کالا، به پشتیبانی موبوسام (از طریق واتساپ، تماس تلفنی، ایمیل ذکر شده در صفحه تماس با موبوسام یا تیکت) اطلاع دهید.

+ در چه شرایطی می توانم کالا را برگشت بدهم؟

- ما این امکان را برای شما در نظر گرفته ایم که با خیالی آسوده تا 7 روز پس از دریافت کالا بتوانید کالا را مرجوع کنید.

- جعبه اصلی کالا و اقلام داخل آن باید همان شرایط اولیه را جهت مرجوع دادن داشته و بدون آسیب دیدگی ، پارگی و نوشته یا برچسب اضافی باشند.

- در صورت استفاده از کد تخفیف در زمان خرید، از نظر قوانین وبسایت موبوسام، کد تخفیف مجددا قابل استفاده نخواهد بود و در صورت بازگشت کالا تنها اصل پول پرداختی برگشت داده می شود.

- مرجوع کردن گوشی موبایل و کالاهای پلمپ با گارانتی شرکتی، خصوصا در موارد سلیقه ای، به شرط باز نشدن پلمپ بسته بندی، امکانپذیر است.

+ هزینه برگشت چطور محاسبه خواهد شد؟

-  اگر ایراد فنی، وجود مغایرت فیزیکی یا آسیب دیدگی ظاهری، به تایید کارشناسان خدمات پس از فروش موبوسام برسد، هزینه‌های ارسال و برگشت بر عهده موبوسام است.
 - برای واریز هزینه پست به حساب مشتری (پس از تایید تیم فنی) ، تصویر رسید برگشتی و شماره کارت بانکی خود را به آدرس info@mobosam.com یا ارسال از طریق واتساپ و ثبت تیکت در پروفایل خود یا صفحه تماس با موبوسام، ارسال فرمایید.
 - در صورت انصراف از خرید، یا تایید نشدن ایراد یا مغایرت توسط کارشناسان موبوسام، هزینه ارسال و دریافت مجدد کالا، به عهده مشتری خواهد بود، همچنین در صورت بازشدن پلمپ کالاهای دارای گارانتی شرکتی، مبلغ کالا به حساب مشتری واریز نخواهد شد و بایستی هزینه ارسال مجدد را نیز پرداخت نماید تا کالا دوباره برای ایشان ارسال گردد.

+ در صورتی که کالا مورد پسندم نباشد، می توانم آن را مرجوع کنم ؟

- انصراف از خرید و درخواست مرجوعی به کالایی تعلق می‌گیرد که پلمپ با گارانتی شرکتی نبوده، باز نشده و از آن استفاده نگردیده است. در خصوص کلیه موارد مرجوعی، نیاز به تایید تیم فنی موبوسام قبل از برگشت کالا می باشد.

+ اگر کالای تحویل شده مغایر با سایت باشد می توانم آن را برگردانم؟

- وجود مغایرت، باید حداکثر 24 ساعت پس از دریافت کالا اطلاع رسانی گردد.

+ اگر در هنگام تحویل سفارش متوجه شوم کالا آسیب دیده است می توانم آن را تحویل نگیرم؟

- بله ، در صورتی که آسیب در لحظه تحویل قابل مشاهده باشد، شما می توانید کالا را در همان بسته بندی به پست یا پیک برگشت دهید.

+ تا چند روز مهلت دارم محصول خریداری شده ی خود را مرجوع کنم؟

- شما می توانید درخواست مرجوعی خود را تا 7 روز برای کالا با ایراد فنی و تا 24 ساعت ، کالا با ایراد ظاهری و مغایرت را به ما اعلام کنید. ممکن است مهلت تست برای برخی کالاها بیش از 7 روز باشد که این مورد در صفحه آن محصول و در جلوی عنوان گارانتی، ذکر شده است.