اپل واچ در آپدیت جدید آیفون و اپل واچ ویژگی جدیدی را ارائه کرده که در بسیاری از موارد باعث می‌شود شما نیازی به ارسال اپل واچ خود به تعمیرگاه نداشته باشید.

اپل امروز یک سند پشتیبانی را منتشر کرده که بر طبق آن iOS 15.4 و WatchOS 8.5 امکان بازیابی اپل واچ توسط آیفون را می‌دهد.

این سند پشتیبانی بیان می‌کند که اگر اپل واچ شما دارای سیستم عامل WatchOS 8.5 یا جدیدتر باشد، با نزدیک کردن آیفون به روزرسانی شده به iOS 15.4 و جدیدتر، با انجام مراحل زیر می‌توانید فرآیند بازیابی اپل واچ خود را انجام دهید:

۱- ابتدا باید مطمئن شوید که آیفون شما مجهز به iOS 15.4 یا بالاتر است. سپس باید گوشی شما به wifi وصل باشد و بلوتوث آن نیز روشن باشد. همچنین قفل گوشی باز باشد.

۲- اپل واچ خود را روی شارژر آن قرار دهید.

۳- دکمه کناری دکمه گردان ساعت خود را دو بار بفشارید.

۴- سپس مراحلی را که در آیفون شما ظاهر می‌شود، گام به گام اجرا کنید.

 اپل تاکید می‌کند که اگر دیدید مراحل انجام نشد، اتصال وای فای خود را چک کنید. همچنین ترجیحا از وای فای 2.4GHz به جای 5GHz استفاده کنید. همچنین از شبکه‌های 802.1X یا شبکه‌های محبوس مانند وای فای هتل برای این منظور استفاده نکنید.

در یک یادداشت که توسط اپل به واحدهای داخلی از جمله فروشگاه‌ها و مراکز مجاز خدمات اپل ارسال شده که توسط MacRumors افشا شده، اپل اظهار کرده که این روش جدید ارائه شده در به روزرسانی جدید، باعث می‌شود که بسیاری از اپل واچ‌ها دیگر برای بازیابی به مراکز تعمیر ارسال نشوند و این کار توسط خود دارندگان اپل واچ قابل انجام شده است، که طبیعتا روند تعمیر اپل واچ را هم تسهیل و هم تسریع می‌کند. نکته قابل توجه اینجاست که در این یادداشت این موضوع قید نشده که کدام‌یک از مدل‌های اپل واچ از این قابلیت پشتیبانی می‌کند.

در سند پشتیبانی اپل آمده که ممکن است کاربران پس از طی کردن مراحل بالا، یک علامت تعجب قرمز را بر روی صفحه اپل واچ ببینند، در این حالت اپل می‌گوید که دکمه کناری را دوبار فشار دهید، و سپس مراحل ذکر شده در بالا را وقتی ظاهر شد انجام دهید. این حالت بسیار نادر است، اما اگر با دوبار فشردن دکمه کناری همچنان علامت تعجب قرمز بر روی صفحه نمایان بود، به مشتریان توصیه می‌شود که با پشتیبانی اپل تماس بگیرند.