با وجود عدم تغییرات عمده سخت افزار دوربین در سری گلکسی اس 22، به دلیل استفاده از چیپست‌های جدید و همچنین بهبود‌های نرم افزاری، شاهد عملکرد بهتر دوربین این گوشی‌ها نسبت به نسل پیشین هستیم. حالا به نظر می‌رسد که سامسونگ یکی از ضعف‌های اصلی دوربین گوشی‌های اندرویدی را نیز برطرف کرده و این، عدم کار کردن قابلیت‌های دوربین در سایر اپلیکیشن‌ها است.

در سری گلکسی اس 22، قابلیت‌های جدید و پردازشی دوربین که عموما کیفیت عکس‌ها را به طور محسوسی افزایش می‌دهند؛ در اپلیکیشن‌های فضای مجازی محبوبی با محوریت عکاسی و فیلمبرداری چون اینستاگرام، تیک‌تاک و اسنپ‌چت نیز به درستی کار می‌کنند. بنابراین بر خلاف سابق، کاربران دیگر می‌توانند از همان رابط کاربری دوربین درون اپلیکیشن استفاده کرده و دیگر نیازی به گرفتن عکس یا ویدیو با دوریبن خود گوشی و انتقال آن به شبکه‌های مجازی جهت بهره بردن از بهترین کیفیت ممکن نیست.

دو گوشی گلکسی اس 22 و اس 22 پلاس، از سنسور ۵۰ مگاپیکسلی 1/1.57‌ اینچی جدیدی برای دوربین اصلی خود استفاده کرده که توسط یک دوربین پریسکوپی ۱۰ مگاپیکسلی با زوم ۳ برابری و یک دوربین التراواید ۱۲ مگاپیکسلی با فوکوس ثابت همراهی می‌شود.

در سوی دیگر، گلکسی اس 22 الترا در واقع از همان دوربین‌های به کار رفته در نسل پیشین یا گلکسی اس 21 الترا استفاده کرده که شامل دوربین اصلی ۱۰۸ مگاپیکسلی، دو دوربین ۱۰ مگاپیکسلی تله‌فوتو با زوم ۳ و ۱۰ برابری و در نهایت یک دوربین ۱۲ مگاپیکسلی التراواید با قابلیت فوکوس می‌شود.

دوربین‌های اصلی در این سری، قابلیت جدیدی را به همراه داشته که عملکرد آن، بدین شکل است که گوشی یک عکس ۱۲ مگاپیکسلی ترکیب نشده را در کنار عکس‌های گرفته شده ثبت می‌کند و با ادغام این دو تصویر به شکل نرم افزاری، شاهد بهبود جزئیات عکس و همچنین وضعیت نور ثبت شده هستیم.

امکان استفاده از قابلیت‌های نرم افزاری دوربین سری گلکسی اس 22 در سایر اپلیکیشن‌ها، نقطه عطفی برای کاربران اندرویدی محسوب شده و امیدواریم که در سایر گوشی‌ها نیز شاهد چنین امری باشیم.