ما همیشه می‌دانیم که طبق سنت هرسال، شرکت سامسونگ در سه ماهه اول هر  سال از سری جدید گلکسی خود رونمایی می‌کند. سری گلکسی اس 22 در ۱۴ ژانویه  ۲۰۲۲ (۲۴ دی ۱۴۰۰) و سری گلکسی اس 20 در ۱۱ فوریه ۲۰۲۰ (۲۲ بهمن ۱۳۹۸)  رونمایی شدند. با این حال تاریخ دقیقی برای سری گلکسی اس 23 در دست نیست و  همچنان هم به طور رسمی شرکت سامسونگ چیزی در این مورد اعلام نکرده است. اما امروز یک مقام تجاری با مطبوعات کره‌ای در مورد تاریخ احتمالی رونمایی و عرضه این سری صحبت کرده است.

طبق این گزارش، سامسونگ در هفته اول فوریه یعنی از ۳۰ ژانویه تا ۵  فوریه ۲۰۲۳ (۱۰ بهمن تا ۱۵ بهمن) یک رویداد مطبوعاتی در سانفرانسیسکو  برگزار خواهد کرد. پس از آن سامسونگ طبق سنت هر سال، دو هفته پیش سفارش‌ها  را قبول خواهد کرد و اولین تاریخ ارسال محصولات به دست مشتریان را  اولین جمعه تعیین خواهد کرد. بنابراین روز جمعه ۱۷ فوریه ۲۰۲۳ (۲۸ بهمن)  باید همان جمعه‌ای باشد که اولین دستگاه‌های گلکسی اس 23 به دست مشتریان  می‌رسد.

عرضه سری جدید گلکسی اس سامسونگ پیش‌تر در ماه مارچ (اسفند)  انجام می‌شد، اما تغییر شرایط بازار باعث شد تا سامسونگ هم استراتژی خود را  در این خصوص تغییر دهد و آن را به جلو بکشد. این موضوع باعث خواهد شد تا  به مدل‌های رقیب، پاسخ به موقع‌تری بدهد و به سری جدید این گوشی‌ها نیز  زمان لازم برای تقویت درآمد خود در سه ماهه اول سال را بدهد.

نشریه  کره‌ای «Chosun» گزارش داده که چیزهای بیشتری هم در این خصوص وجود دارد.  سامسونگ همچنین رکود بازار گوشی‌های هوشمند را هم در نظر گرفته است که  تحلیل‌گران انتظار دارند تا سال آینده نیز ادامه داشته باشد، این موضوع هم  یکی دیگر از دلایلی است  که این انگیزه را برای عرضه زودتر سری گلکسی اس 23  به سامسونگ می‌دهد.