شرکت سامسونگ به تازگی شروع به تولید پنل‌های اولد جدید و با کیفیت‌تری کرده که احتمالا، به زودی شاهد استفاده از آنها در تبلت‌ها و لپ تاپ‌های این شرکت و همچنین آیپد‌های اپل خواهیم بود. بخش نمایشگر‌های شرکت سامسونگ یا همان سامسونگ دیسپلی، پیش از این نمایشگر‌های اولد را به صورت تک لایه تولید می‌کرد؛ ولی آنها حالا شروع به تولید یک نمونه دو لایه کرده‌اند که از مزیت‌های آن، می‌توان به روشنایی بیشتر و طول عمر بالاتر اشاره کرد.

 شرکت اپل در سال گذشته، درخواست تولید این پنل‌ها را به سامسونگ داده بود تا از آنها در یک مدل آیپد اولد ۱۰.۸۶ اینچی استفاده کند؛ اما به دلیل تعداد پایین پنل‌های سفارش داده شده، سامسونگ چندان مایل به تولید آنها نبود و اپل نیز به این نتیجه رسید تا فعلا سفارش خود را کنسل کند.

این پنل‌های دو لایه جدید، سری T نام گرفته‌اند و سامسونگ احتمالا از آنها در گلکسی تب و گلکسی بوک‌های عرضه شده در سال ۲۰۲۳ استفاده خواهد کرد. این شرکت همچنین امیدوار است تا اپل نیز این پنل‌ها را سفارش داده و از آنها در نخستین آیپد اولد خود که قرار است در سال ۲۰۲۴ شاهد عرضه آن به بازار باشیم؛ استفاده کند. در صورت استقبال از این پنل‌ها، ممکن است در مک‌بوک‌ها و آیمک‌های سال ۲۰۲۵ به بعد نیز شاهد به کار رفتن آنها باشیم.

 البته به احتمال زیاد، سامسونگ تنها تامین کننده نمایشگر‌های اولد برای آیپد‌ها بعدی نخواهد بود. رقیب دیرینه این شرکت یا همان ال جی، مدتی است که پنل‌های دو لایه را جهت استفاده در خودرو‌ها تولید می‌کند. شرکت چینی BOE نیز که از تامین کنندگان نمایشگرهای محصولات اپل است؛ مدتی پیش یک کارخانه را به تولید نمایشگر‌های اولد مخصوص تبلت‌ها و کامپیوتر‌ها اختصاص داد.

شایعات پیشین، به احتمال عرضه یک آیپد ایر اولد توسط اپل در سال جاری اشاره می‌کردند؛ اما گزارشات بعدی، خبر از این می‌دادند که آیپد‌های ارزان‌تر، به دلیل پایین نگه داشتن هزینه تولید همچنان از پنل‌های LCD استفاده خواهند کرد. نسل پنجم آیپد ایر، احتمالا در مراسم روز ۸ مارس (۱۷ اسفند) شرکت اپل معرفی خواهد شد. این تبلت قرار است دارای چیپست A15 Bionic، دوربین سلفی ۱۲ مگاپیکسلی التراواید و امکان اتصال به 5G یا نسل پنجم اینترنت همراه باشد.