براساس اخبار غیر رسمی منتشر شده ، شیائومی امسال گوشی‌های هوشمند با تراشه عرضه نشده اسنپدراگون 7 نسل یک و دیمنسیتی 8000 را روانه بازار خواهد کرد.

شیائومی به مانند رسم همیشگی خود سال جدید میلادی را با رونمایی و عرضه سری پرچمدار شیائومی 12 با مشخصاتی مانند نمایشگر امولد LTPO ، تراشه اسنپدراگون 8 نسل یک و دوربین‌های قدرتمند آغاز کرد. ولی به نظر می‌رسد کار شیائومی در سال 2022 تنها با عرضه محدودی گوشی هوشمند تمام نخواهد شد و در فاصله 11 ماه مانده به پایان سال میلادی جاری ، این غول فناوری چینی قصد دارد تا مدل‌های مختلفی از گوشی‌های هوشمند خود را روانه  بازار کند. در همین راستا ، امروز گزارشی غیر رسمی منتشر شده است که در آن شناسه 12 مدل از گوشی‌های هوشمند آینده شیائومی همراه با برخی از مشخصات  فنی آن‌ها قرار گرفته است.

این گزارش غیر رسمی که توسط افشاگر برجسته چینی ، Digital Chat Station ، در شبکه اجتماعی چینی وبیو (Webio) به اشتراک گذاشته شده است حاوی شناسه 12 مدل از گوشی‌های هوشمند شیائومی است که در حال ساخت و توسعه هستند.

براساس این گزارش، چهار گوشی هوشمند اول این لیست با شناسه munch، Rubens، matisse و fog هستند که به نظر همان سری ردمی K50 شامل چهار مدل ردمی K50، ردمی K50 پرو، ردمی K50 پرو پلاس و ردمی K50 گیمینگ ادیشن خواهند بود. همچنین بنابر تایید رسمی شیائومی، سری ردمی K50 از تراشه اسنپدراگون 8 نسل یک و تراشه دیمنسیتی 9000 بهره خواهد برد. به علاوه، در این گزارش ذکر شده است که دیگر مدل‌های سری ردمی K50 به تراشه اسنپدراگون 870 و دیمنسیتی 8000 مجهز خواهند شد.

دو گوشی هوشمند بعدی در لیست با شناسه thor و loki هستند که احتمالا محصولات پرمیوم شیائومی با دوربین‌های قدرتمند خواهند بود. در این راستا، Digital Chat Station اعلام کرده است که این گوشی‌های هوشمند شیائومی از تراشه اسنپدراگون 8 نسل یک بهره خواهند برد و همچنین برای تصویربرداری بهتر، مجهز به سنسورهای کارآمدی خواهند بود.

شش گوشی هوشمند آخر این لیست با شناسه‌های light، thunder، zizhan، zijin، taoyao و opal احتمالا گوشی‌های تاشو شیائومی شامل می میکس فولد 2 و می میکس فلیپ خواهد بود. همچنین به نظر می‌رسد این گوشی‌های هوشمند همان سری ردمی نوت 12 باشد.

در ادامه، Digital Chat Station اعلام کرد که گوشی‌های هوشمند تاشو شیائومی از تراشه اسنپدراگون 8 نسل یک برخوردار خواهد بود در حالی که سری ردمی نوت 12 احتمالا با تراشه معرفی نشده اسنپدراگون 7 نسل یک عرضه خواهد شد.


 

در نهایت باید اشاره کرد که شیائومی تا به امروز تنها عرضه سری ردمی K50 را رسما تایید کرده است و اعلام کرده است که فوریه 2022 زمان معرفی رسمی سری ردمی K50 خواهد بود. از مشخصات فنی رسمی سری ردمی K50 می‌توان به تراشه اسنپدراگون 8 نسل یک، باتری 4700 میلی‌امپر ساعتی، شارژ 120 واتی و سیستم خنک‌کنندگی اتاق بخار دوگانه اشاره کرد.