این شرکت چینی، درآمدی معادل ۳۲۸ میلیارد یوآن داشته که نسبت به سال گذشته، ۳۳.۵ درصد افزایش یافته است؛ سود خالص آنها نیز معادل ۲۲ میلیارد یوآن بوده که نسبت به سال ۲۰۲۰، با رشد چشمگیر ۶۹.۵ درصدی مواجه بوده است.


 

بخش گوشی‌های هوشمند این شرکت، عملکرد بسیار تحسین برانگیزی داشته و شیائومی در سال گذشته، ۱۹۰.۳ میلیون دستگاه گوشی هوشمند را به فروش رسانده که نسبت به سال ۲۰۲۰ میلادی، خبر از افزایشی ۳۰ درصدی می‌دهد. در بین گوشی‌های ذکر شده، بیش از ۲۴ میلیون دستگاه از مدل‌های رده بالا بوده‌اند که فروش آنها نیز افزایش ۱۶۰ درصدی داشته است.

درآمد کلی این شرکت از فروش گوشی‌های هوشمند، معادل با ۲۰۸.۹ میلیارد یوآن بوده که نشانگر رشد ۳۷.۲ درصدی است و میانگین هر یک از قیمت گوشی‌های این شرکت را، به حدودا ۱۰۹۷ یوآن می‌رساند؛ این رقم، حدودا برابر با قیمت نسخه چینی گوشی ردمی نوت 11 است. شیائومی در گزارش خود، گوشی‌های با قیمت بیش از ۳۰۰۰ یوآن یا همان ۳۰۰ یورو را رده بالا محسوب می‌کند.

شیائومی در این مدت، میزان فروش خود در بازار جهانی را نیز گسترش داده و با استناد به این گزارش مالی، بیش از نیمی از درآمد این شرکت در سال ۲۰۲۱، مربوط به کشور‌هایی به غیر از چین بوده است. شیائومی موفق شده تا در بازار جهانی، فروشی معادل ۱۶۳.۶ میلیارد یوآن داشته باشد که نسبت به سال ۲۰۲۰، ۳۳.۷ درصد افزایش یافته است.

محبوبیت شیائومی در بازار جهانی، از حضور این شرکت در بین پنج سازنده برتر گوشی‌های هوشمند در بیش از ۶۲ کشور جهان نیز مشهود است. این شرکت در ۱۴ عدد از کشور‌های ذکر شده، مقام اول فروش را به خود اختصاص داده است.

شرکت شیائومی همچنین در تلاش بوده تا محصولات خود را گسترش بیشتری دهد و لوازم هوشمند بی‌شماری را در اختیار کاربران قرار دهد. فروش سایر دستگاه‌های هوشمند شیائومی نیز نسبت به سال گذشته، حدود ۲۶ درصد رشد کرده و به ۸۵ میلیارد یوآن رسیده است. در بازار کولر‌ها، یخچال‌ها و ماشین‌های لباسشویی، میزان فروش شیائومی رشدی ۶۰ درصدی داشته است.

در سال ۲۰۲۱، کاربران فعال رابط کاربری MIUI در سطح جهان به ۵۰۹ میلیون نفر رسیده‌اند که این نیز خبر از رشد ۲۸.۴ درصدی نسبت به سال ۲۰۲۰ را می‌دهد. شیائومی همچنین از جمله شرکت‌هایی بوده که در رابط کاربری خود، به انتشار تبلیغات می‌پردازد و همین نیز درآمدی را به همراه دارد. این شرکت از تبلیغات ذکر شده، درآمدی معادل ۱۸.۱ میلیارد یوآن را داشته که نسبت به سال پیشین، با رشدی ۴۲.۳ درصدی روبرو شده است.