مدت زیادی است که شایعاتی درباره عرضه آیفون 15 پرو به همراه  دوربین پریسکوپی در سال ۲۰۲۳ شنیده می‌شود . اکنون نیز به گفته یکی از  تحلیل‌گران بازار به نام «جف پو»، کوپرتینویی‌ها در حال آزمایش نمونه‌های  اولیه لنز‌های تله‌فوتو با زوم ۵ برابری هستند . به عقیده او ، اپل  تصمیم نهایی خود را در زمینه تولید کننده این قطعات ، در ماه مه سال ۲۰۲۲  خواهد گرفت .


 

در صورت تایید استفاده از قطعات ذکر شده ، آنها در  مدل‌های رده بالای آیفون‌های سال ۲۰۲۳ قرار خواهند گرفت که در اینجا ، به  معنای مدل‌های آیفون 15 پرو و پرومکس است .  

دوربین‌های پریکسوپی ، تکنولوژی تازه‌ای نیستند و در بسیاری از گوشی‌های پرچمدار و یا حتی میان رده اندرویدی دیده می‌شوند . نحوه چینش لنز‌ها در این مدل ، به صورت افقی بوده که جایگیری آنها در گوشی‌های نازک امروزی را آسان‌تر می‌کند.

با  وجودی که این ویژگی سال‌ها است که در گوشی‌های اندرویدی دیده می‌شود؛ اپل مانند همیشه صبر خود را حفظ کرده و قصد دارد تا از محصولی بی نقص و تکامل یافته در محصولات خود استفاده کنند. در سری آیفون‌های عرضه شده در سال جاری یا همان سری آیفون 14 ، قرار است شاهد استفاده از تکنولوژی ترکیب پیکسل‌ها  با دوربین ۴۸ مگاپیکسلی استفاده شده در این گوشی‌ها نیز باشیم .