پیش از معرفی سری آیفون‌های ۱۴ امسال در رویداد ۷ سپتامبر (۱۶ شهریور) اپل، موجی از ماکت‌های مدل‌های مختلف این سری از رسانه‌های آسیایی منتشر شده‌اند؛ در آخرین تصاویر از این مدل‌ها، ادعا شده که گزینه‌های رنگی سری پرو آیفون ۱۴ دارای رنگ‌های جدیدی از جمله آبی و بنفش هستند.

تصاویر ماکت‌های آیفون ۱۴ پرو برای اولین بار دیروز در شبکه اجتماعی چینی Weibo به اشتراک گذاشته شد و گزینه‌های رنگ طلایی، گرافیت و نقره‌ای مشابه سال‌های اخیر را نشان می‌داد. اما دو گزینه رنگ دیگر در این تصاویر به چشم می‌خورد که مختص سری پرو آیفون ۱۴ هستند و آن رنگ‌ها آبی و بنفش جدیدی است که به این سری اضافه شده‌اند. به نظر می‌رسد یک تصویر جداگانه و برش خورده هم امروز منتشر شده که مدل‌های پرو آیفون ۱۴ را در همان طیف رنگی مذکور نشان می‌دهد.

همچنین لازم به ذکر است که نوارهای آنتن مدل‌های طلایی و بنفش برخلاف آیفون‌های سال گذشته، به دلیل سفید بودن با فریم گوشی در تضاد هستند. مشخص نیست که آیا آیتم‌های تصویر دوم مدل‌های آیفون ۱۴ پرو هستند یا صرفا مدل‌های ساختگی هستند، اگرچه با توجه به حجم تصاویر منتشر شده از سری آیفون ۱۴ پرو که در فضای مجازی موجود شده، احتمال دومی بیشتر است.

اوایل سال جاری میلادی، شایعه‌ای از شبکه اجتماعی Weibo ادعا کرد که هردو مدل آیفون ۱۴ و آيفون ۱۴ پرو با رنگ جدید بنفش در دسترس خواهند بود؛ اما گفته شده که بنفش جدیدی احتمالا در سری پرو آیفون ۱۴ استفاده می‌شود که روکش منحصر به فردی خواهد داشت که بر اساس شرایط نوری تغییر می‌کند. با توجه به اینکه اپل به همراه معرفی آیمک ۲۴ اینچی جدید، آیفون ۱۲ و آیفون ۱۲ مینی بنفش را در ماه آوریل ۲۰۲۱ (فروردین ۱۴۰۰) با واکنش مثبت مشتریان معرفی کرد، گزینه رنگ بنفش برای سری آیفون ۱۴ و ۱۴ پرو محتمل به نظر می‌رسد. البته آیپد مینی نسل ششم و آیپد ایر نسل پنجم هم همگی در رنگ بنفش موجود هستند که نشان از این دارد که اپل بازخورد مثبتی از این رنگ را از طرف مشتریان دریافت کرده است.

مشخص نیست که این رنگ بنفش منحصر به فرد، به طور فعال قرار است براساس شرایط نوری، جلوه جدیدی داشته باشد یا اینکه صرفا از تکنیک رنگ آبی آیفون ۱۳ پرو استفاده می کند که از نظر ظاهری بیشتر از سایر گزینه‌های رنگ آیفون ۱۳ پرو متفاوت است. این به این دلیل است که اپل یک فرآیند تولید جدید را منحصرا برای رنگ «Sierra Blue» اتخاذ کرده است که از لایه‌های متعدد سرامیکی فلزی در مقیاس نانومتری استفاده می‌شود تا سطحی خیره کننده و با دوام داشته باشد.

گزینه رنگ بنفش که برای اولین بار دیروز در میان ماکت‌ها دیده شده است، از قبل شایعه شده بود که برای آیفون ۱۴ عرضه خواهد شد، اما گزینه رنگ آبی جدیدی که در عکس‌ها مشاهده شده، پیش‌تر در موردش شایعه‌ای وجود نداشته و موضوعی کاملا جدید است.

ماکت‌های آیفون‌ها که تصاویر آنها در نزدیکی مراسم اپل منتشر می‌شوند، معمولا تناژ رنگی دقیق گوشی‌ها در سطح بالایی نشان نمی‌دهند، زیرا این ماکت‌ها اغلب از پلاستیک ساخته شده‌اند، اما حداقل انتخاب رنگ‌های اپل برای آن سری از گوشی‌ها را نمایش می‌دهند تا بتوان یک نمای کلی از آنچه انتظار می‌رود را در ذهن داشت. مدل‌های ساختگی برای نمایش و آزمایش لوازم جانبی مانند قاب گوشی‌ها استفاده می شوند، بنابراین تلاش می‌شود تا جایگزین کلی نسبتا دقیقی را برای خود دستگاه اصلی و واقعی ارائه کنند. به این ترتیب منطقی است که انتظار دشته باشیم گزینه‌های رنگ در این تصاویر، براساس اطلاعات درست و قانونی باشد.