یک دانشجوی پرستاری در استرالیا پس از آنکه مشاهده کرد که اپل واچ‌ش توانایی شناسایی علایم تیروئید را ما‌ه‌ها قبل از تشخیص داشته است، حالا دارندگان اپل واچ را به روشن کردن نوتیفیکیشن مربوط به ضربان قلب تشویق می‌کند.

قبلا بارها مشاهده شده که هشدار ضربان قلب اپل واچ، مسائل مربوط به قلب افراد را قبل از آنکه مشکل حادی به وجود بیاید شناسایی کرده و باعث شده که آنها سریعا برای درمان‌های پزشکی زودهنگام اقدام کنند. اخیرا در پستی در شبکه اجتماعی تیک تاک، مشخص شده که این دستگاه پوشیدنی می‌تواند علائمی از بیماری‌های مرتبط با تیروئید را شناسایی کند که اکثرا ماه‌ها بعد خود بیماری را بروز می‌دهند.

در پستی که در دوم فوریه امسال در تیک تاک منتشر شده، یک کابر این شبکه اجتماعی به نام «لورن» افراد را به روشن کردن نوتیفیکیشن‌های مربوط به شناسایی بالا یا پایین بودن یا نامنظم بودن ضربان قلبشان تشویق کرده است. در این ویدیو او اظهار کرده که باید خیلی قبل‌تر از این، این ویژگی را فعال می‌کرد زیرا که این کار او حالا باعث عواقب پزشکی برایش شده است.

این فرد اظهار نموده که چند هفته قبل تشخیص داده شده که مشکلات تیروییدی دارد، این در حالی است که او اقرار کرده که اگر نوتیفیکیشن‌های اپل واچ خود را روشن کرده بود، خیلی زودتر متوجه می‌شد که مشکلاتی در بدنش در حال ظهور است. لورن در کنار تصویری که از اپلیکیشن Health منتشر کرده می‌گوید «به جای اینکه منتظر بدتر شدن علایم باشم، می‌توانستم زمانی که اپل واچ من در اکتبر اختلالی در سیستم قلبی عروقی من را نشان داد به دکتر بروم».

افت قابل توجه ضربان قلب در کنار علائم دیگری از جمله خستگی، حساسیت به گرما، افزایش وزن، خشکی پوست و افزایش تحریک‌پذیری مرتبط با بیماری‌های تیروئیدی است. در ماه دسامبر تشخیص داده شد که او مبتلا به همیوژنز تیروئید است و وی حالا تحت درمان است.

لورن اعتراف می‌کند که اپل واچ چیزی نبوده که او به عنوان ارائه کننده توصیه‌های بهداشتی و درمانی در نظر داشته باشد اما همچنان مفید است. او همچنین اضافه می‌کند که حالا که در این موقعیت هستم آرزو داشتم که همه تنظیمات را روشن کرده بودم و متوجه تغییرات شده بودم و زودتر به پزشک مراجعه می‌کردم.