شرکت HTC سابقه خوبی در عرصه طراحی و تولید اسمارت فون‌ها داشت و محصولاتی مانند Touch Diamond، نکسوس وان و HTC One (M7) گواه این موضوع بودند. اما متأسفانه هر چه گذشت، میزان خلاقیت در این شرکت افت پیدا کرد و به همین ترتیب، سود آن‌ها نیز تا حد چشمگیری کاهش پیدا کرد.

در یک دوره تکرار شونده، شرکت اچ تی سی در یک لوپی افتاده بود که محصولات تکراری و بدون هیچ گونه خلاقیتی را به مشتریان ارائه می‌کرد و به همین دلیل، اقبال عمومی خوبی از آن‌ها به میان نمی‌آمد. از جمله این محصولات می‌توان به Exodus 1 و Exodus 2 اشاره کرد. همین موضوع باعث شد تا آن‌ها مدتی دست از طراحی و تولید گوشی هوشمند کشیده و به دنبال خلاقیت و نوآوری در این حوزه بروند.

آخرین محصول پرچمدار که توسط کمپانی HTC به دنیای تکنولوژی معرفی شد، HTC U12 پلاس بود که در سال ۲۰۱۸ شاهد رونمایی از آن بودیم.


 

پیش بینی می‌شود که محصول جدید اچ تی سی از تکنولوژی واقعیت افزوده (AR) و اپلیکیشن‌های فعال در این حوزه هم پشتیبانی به عمل آورد. همان طور که اشاره شد، بنا بر این بود که پرچمدار جدید اندرویدی HTC در ماه آوریل به دنیای تکنولوژی معرفی شود، اما مشکلات پیش آمده در حوزه تأمین قطعات باعث ایجاد تأخیر در این زمینه شده است.

آخرین محصول موفق اچ تی سی گوشی HTC One (M8) بود که با زبان طراحی جذاب و دوربین دوگانه‌اش برای گرفتن تصاویر پرتره‌، توانست دل بسیاری از کاربران را ببرد! اما پس از آن، تمام گوشی‌های هوشمند معرفی شده از سوی این کمپانی به هیچ عنوان مورد توجه قرار نگرفت. ولی طرفداران این برند تایوانی همچنان امیدوار بوده و منتظر پرچمدار جدید اچ تی سی هستند.

متأسفانه پاندمی جدید کرونا، گریبان شرکت HTC را گرفته و فرآیند رونمایی از پرچمدار جدید با تأخیر مواجه شده است. باید منتظر بمانیم و ببینیم مدیران این کمپانی چه زمانی را برای معرفی رسمی و عرضه محصول جدید خود در نظر گرفته‌اند.