ساعت هوشمند هواوی واچ GT 3 سال پیش میلادی به صورت رسمی رونمایی شد و حالا نوبت به نسخه پرمیوم آن موسوم به هواوی واچ GT 3 پرو شده است که به مانند هواوی واچ GT 2 پرو در یک نسخه سرامیکی و DesignPorsche عرضه خواهد شد. البته نسخه 46 میلی‌متری آن از جنس تیتانیوم است.

بنابر اعلام رسمی، هواوی واچ GT 3 پرو در دو اندازه 43 میلی‌متری سرامیکی با نمایشگر امولد 1.32 اینچی و 46 میلی‌متری تیتانیومی با نمایشگر امولد 1.43 اینچی روانه بازار خواهد شد. به علاوه، نسخه 46 میلی‌متری هواوی واچ GT 3 پرو با استفاده معمولی تا حدود 1 روز و در کاربری سنگین تا 7 روز دوام خواهد آورد. از آن سو، نسخه 43 میلی‌متری در کاربری معمولی 7 روز و کاربری سنگین 4 روز کاربر را همراهی خواهد آورد. همچنین سرعت شارژ هر دو نسخه نیز تا 30 درصد سریع‌تر شده است وقادر است تنها با ده دقیقه شارژ تا یک روز دوام بیاورد.

یکی از قابلیت‌های برجسته هواوی واچ GT 3 این است که کاربر می‌تواند تا عمق 30 متری آب با ساعت هوشمند خود کار کند بدون آن که آسیبی به آن وارد شود. شایان ذکر است که دیگر ساعت‌های موجود در بازار تنها برای شنا در آب کم عمق مناسب است و ساعت جدید هواوی را می‌توان یکی از معدود ساعت‌های هوشمند بازار دانست که در عمق 30 متری باز هم کارایی خود را حفظ خواهد کرد.

هواوی واچ GT 3 پرو به طور کلی از 100 حال ورزشی معمولی و 18 حالت ورزشی پیشرفته پشتیبانی می‌کند که البته باید اشاره کرد ساعت هواوی به طور اختصاصی به پرداش اطلاعات ورزش گلف می‌پردازد و به صورت پیش فرض از 300 حالت مخصوص گلف برخوردار است. دیگر قابلیت مهم هواوی واچ GT 3 پرو بهره‌گیری آن از تست نوار قلب یا ECG است که اطلاعات بیشتری از قلب کاربر را به ارمغان خواهد آورد. دیگر ویژگی‌های سلامتی هواوی واچ GT 3 پرو شامل پایشگر اکسیژن خون، دماسنج، حالت خواب و پایشگر استرس خواهد بود.

نرم‌افزار هواوی واچ GT 3 پرو سیستم عامل اختصاصی HarmonyOS 2.0 است و همچنین این ساعت از قابلیت NFC نیز پشتیبانی می‌کند. در نهایت باید اشاره کرد که نسخه 46 میلی‌متری هواوی واچ GT 3 پرو با قیمت 380 دلاری عرضه خواهد شد و نسخه 43 میلی‌متری با برچسب قیمتی 455 دلاری به فروش خواهد رسید. مدل ویژه Porsche Design نیز قیمتی برابر با 710 دلار خواهد داشت. فروش رسمی هر سه نسخه هواوی واچ GT 3 پرو در تاریخ 5 مه مصادف با 15 اردیبشهت آغاز خواهد شد.