سری پرچمدار جدید اپل موسوم به سری آیفون 14 اخیرا به طور رسمی معرفی شد و حالا براساس جدیدترین گزارش منتشر شده، توان شارژ دو مدل آیفون 14 پرو و 14 پرو مکس مشخص شد.

در این گزارش که توسط وبسایتی چینی به نام Chongdiantou در دسترس قرار گرفته است شارژرهای مختلفی برای تست توان شارژ مدل‌های 2022 آیفون مورد استفاده قرار گرفته است. این وبسایت همه مدل‌های سری آیفون 14 شامل آیفون 14 و 14 پلاس و نسخه‌های پرو را مورد آزمایش قرار داده است. به طور کلی، این آزمایش توان شارژ مدل‌های پرو سری آیفون 14 را نشان می‌دهد و حتی توصیه می‌کند چه اداپتور شارژی برای شارژ سریع این دو دستگاه مناسب است.

براساس نتایج به دست آمده در این آزمایش، شارژرهای 29 واتی و یا قوی‌تر غول فناوری آمریکایی قادر است آیفون 14 پرو مکس را با سرعت حداکثر 27 وات شارژ کند. خوشبختانه توان شارژ دو گوشی آیفون 14 و 14 پلاس نیز اختلاف چندانی با توان شارژ آیفون 14 پرو و 14 پرو مکس ندارد و در حد 25 وات گزارش شده است. در این راستا، بهترین آداپتور شارژ برای استفاده در سری آیفون 14 شارژر 30 واتی Type-C اپل است که بهترین و بهینه‌ترین شارژ را در اختیار کاربران قرار می‌دهد و به خوبی با سری آیفون 14 سازگار است.

در نهایت باید اشاره کرد که توان شارژ سری آیفون 14 در مقابل رقبای اندرویدی خود حرفی برای گفتن ندارد ولی انتظار می‌رود سری آیفون 15 با تجهیز درگاه USB-C از توان شارژ بالاتری برخوردار باشد.