همچنین منبعی به بلومبرگ اعلام کرده که این موضوع، فقط به گوشی‌های هوشمند مربوط نمی‌شود. روسیه از تراشه‌ها تا گوشی‌های هوشمند و لوازم الکترونیکی مصرفی سامسونگ محروم می‌شود. این اقدام به آن معنا است که وسیع‌ترین کشور جهان از محصولات یکی از بزرگترین فروشندگان لوازم الکترونیکی در جهان محروم خواهد شد.همچنین این غول کره‌ای، به تلاش‌های بشردوستانه کمک‌های مالی خواهد کرد. این کمپانی می‌گوید:

«افکار ما با همه کسانی است که در تهاجم اخیر، تحت تاثیر قرار گرفته و اولویت ما، اطمینان از ایمنی همه کارمندان و خانواده‌هایشان است. ما قصد داریم از طریق تلاش‌های بشردوستانه، به مردم این منطقه کمک کنیم. به همین منظور، ما ۶ میلیون دلار به علاوه ۱ میلیون دلار محصولات الکترونیکی مصرفی و همچنین کمک‌های داوطلبانه خود را به آن‌ها اهدا می‌کنیم.»

کمپانی سامسونگ، جدیدترین فروشنده فناوری است که در امتداد تهاجم به اوکراین، از فروش محصولات جدید خود به روسیه جلوگیری می‌کند. آخرین گزارش‌ها خبر از ارسال فناوری‌های این کمپانی به روسیه می‌دادند، اما این شرکت در نهایت تصمیم گرفته به کمپانی‌های مانند اپل و گوگل بپیوندد.

اپل، کمپانی‌های بازی‌سازی EA و Cyberpunk همگی فروش محصولات خود را در روسیه متوقف کرده و مایکروسافت همچنین اعلام کرد که فروش محصولات و خدمات جدید این کمپانی در روسیه متوقف خواهد شد.اما این همه اقدامات شرکت‌های فناوری نیست؛ گوگل همه تبلیغات خود در روسیه را متوقف کرده است، Reddit لینک‌هایی که به رسانه‌های دولتی روسیه منتهی می‌شود را ممنوع کرده است، فیسبوک از توصیه رسانه‌های دولتی روسیه در سراسر جهان را جلوگیری کرده و توییتر نیز تبلیغات را در روسیه و اوکراین را متوقف کرده است. اما از آن طرف روسیه نیز کم نیاورده و دست به فیلتر توییتر و فیسبوک زده است.