سامسونگ اخیرا سابقه بسیار خوبی در پشتیبانی نرم افزاری از گوشی‌های خود داشته و پس از انتشار آپدیت سیستم عامل اندروید 12 به همراه رابط کاربری One UI 4.0 برای اکثر محصولاتش؛ حالا شروع به انتشار آپدیت One UI 4.1 کرده که برای نخستین بار، در سری گلکسی اس 22 شاهد آن بودیم.

 جدیدترین گوشی‌هایی که آپدیت One UI 4.1 را دریافت کرده‌اند؛ شامل نسخه 5G گوشی سامسونگ گلکسی اس 20 FE و همچنین گوشی تاشوی گلکسی فولد می‌شوند. گوشی گلکسی اس 20 FE، در حال حاضر این آپدیت را در ریجن لهستان دریافت کرده؛ ولی در روز‌های آتی شاهد انتشار این آپدیت برای نسخه‌های مربوط به مناطق دیگر نیز خواهیم بود. شماره مدل این آپدیت، G781BXXU4FVC2 بوده و پچ امنیتی ماه مارس را نیز به همراه دارد که بیش از ۵۰ ضعف امنیتی سیستم عامل اندروید را برطرف می‌کند.

اولین نسل از گوشی‌های تاشو گلکسی فولد نیز این آپدیت را دریافت کرده است. این گوشی که در سال ۲۰۱۹ روانه بازار شده بود؛ حالا آپدیت نسخه 4.1 رابط کاربری One UI را دریافت کرده و از جدیدترین نسخه این رابط کاربری استفاده می‌کند. این آپدیت، در حال حاضر برای نسخه 4G گوشی در ریجن فرانسه و نسخه 5G‌ گوشی در انگلستان منتشر شده است. شماره مدل این آپدیت، F90xxXXU6HVC6 بوده که با توجه به مدل گوشی، متغیر است. همانند گوشی گلکسی اس 20 FE، در روز‌های آتی احتمالا شاهد انتشار این آپدیت در سایر مناطق نیز خواهیم بود.

اگر صاحب یکی از گوشی‌های گلکسی اس 20 FE5G، گلکسی فولد 4G یا گلکسی فولد 5G هستید؛ می‌توانید با مراجعه به منوی تنظیمات گوشی و بخش Software Update، چک کرده و ببینید که آیا این آپدیت برایتان منتشر شده است یا خیر.