سری گلکسی واچ 5 احتمالا در تاریخ 19 مرداد همره با گوشی‌های تاشو سامسونگ رونمایی خواهد شد.

در حالی که هنوز یک ماه تا رونمایی از نسل جدید ساعت‌های هوشمند سامسونگ موسوم به سری گلکسی واچ 5 زمان باقی مانده است، گزارش‌ها و شایعات زیادی منتشر شده است که بخشی از مشخصات فنی این پوشیدنی‌های محبوب را افشا ساخته است. حالا براساس جدیدترین گزارش منتشر شده، تصاویری از گلکسی واچ 5 در اختیار کاربران قرار گرفته است که طراحی آن را نشان می‌دهد.


گلکسی واچ 5

در این تصاویر که توسط افشاگر برجسته به نام ایوان بلس و با همکاری وبسایت 91Mobiles در اختیار کاربران قرار گرفته است، نسخه 44 میلی‌متری گلکسی واچ 5 به نمایش گذاشته شده است که از طراحی مشابه گلکسی واچ 4 بهره می‌برد. به علاوه، ایوان بلس نیز تایید کرد که گلکسی واچ 5 در دو اندازه 40 و 44 میلی‌متری روانه بازار خواهد شد.

شایان ذکر است که این افشاگر اعلام کرده است گلکسی واچ 5 در مقایسه با نسخه پرو سری در رنگ‌های متنوعی مانند گرافیتی، نقره‌ای، آبی و طلایی صورتی روانه بازار خواهد شد. همچنین ایوان بلس تصویری از گلکسی واچ 5 پرو به عنوان ساعت پرمیوم این سری منتشر کرده است که آن را در نسخه 45 میلی‌متری نشان می‌دهد. متاسفانه بر خلاف گلکسی واچ 4 کلاسیک، گلکسی واچ 5 پرو تنها در یک اندازه عرضه خواهد شد.


گلکسی واچ 5 پرو 

طبق شایعات منتشر شده، رنگ‌بندی گلکسی واچ 5 پرو شامل دو رنگ خاکستری و مشکی خواهد بود. به علاوه، به نظر می‌رسد حلقه چرخان سخت‌افزاری نیز از گلکسی واچ 5 پرو حذف خواهد شد و جای خود را به حلقه نرم‌افزاری می‌دهد. همچنین انتظار می‌رود حجم باتری سری گلکسی واچ 5 در مقایسه با نسل قبلی خود افزایش پیدا کند تا عملکرد بهینه آن تضمین شود.

در نهایت باید اشاره کرد که سری گلکسی واچ 5 با محافظ صفحه سفایر و گواهی ضدآب در عمق 50 متری آب همراه خواهد بود. همچنین یک نسخه LTE نیز از سری گلکسی واچ 5 در دسترس قرار خواهد گرفت. نرم‌افزار این ساعت هوشمند نیز سیستم عامل WearOS 3.5 بر پایه One UI Watch 4.5 خواهد بود.