سامسونگ قرار است به زودی در تاریخ 10 فوریه مصادف با 21 بهمن بروزرسانی نرم‌افزاری جدیدی را برای سری ساعت‌های هوشمند گلکسی واچ 4 منتشر کند که باعث بهبود عملکرد سنسور بادی کامپوزیشن (ترکیب بدنی) و تمرینات اینتروال دوندگی و دوچرخه‌سواری می‌شود. به علاوه، سامسونگ واچ فیس‌های جدیدی را هم برای ساعت‌های هوشمند خود منتشر خواهد کرد که ظاهر جدیدی به آن می‌بخشد. همچنین سامسونگ برای سری گلکسی واچ 4 بندهای جدیدی را عرضه خواهد کرد که از طریق وبسایت رسمی این تولیدکننده و خرده‌فروشی‌ها به فروش خواهد رسید.


بروزرسانی تست بادی کامپوزیشن توصیه‌ها و یادآورهای مخصوصی را تنظیم خواهد کرد که به کاربر برای کنترل و حفظ تناسب اندام خود کمک خواهد کرد. به علاوه، با این بروزرسانی جزئیات مربوط به ترکیب بدنی کاربر مانند وزن، درصد چربی و حجم ماهیچه نیز از طریق نرم‌افزار سامسونگ هلث (Samsung Health) که بروی گوشی کاربر نصب می‌شود، در دسترس خواهد بود.

 دیگر بروزرسانی برای سری گلکسی واچ 4 مربوط به قابلیت تمرینات تناوبی (اینتروال) است که به دونده‌ها و دوچرخه سواران کمک می‌کند تا برنامه تمرینی تناوبی با شدت بالا مخصوص به خود را تنظیم کنند. همچنین سامسونگ قابلیت اندازه‌گیری VO2 یا حداکثر اکسیژن مصرفی را برای این تمرینات اضافه خواهد کرد تا به شدت و میزان تمرین را مشخص کند. به علاوه، قابلیت جدیدی با این بروزرسانی افزوده خواهد شد که میزان آب از دست رفته بدن طی عرق‌ریزی را در حین تمرین اندازه‌گیری می‌کند و همچنین به کاربران گوشزد می‌کند تا چه میزان آب برای جبران آب از دست رفته بنوشد.

 دیگر ویژگی این بروزرسانی بازیایی اطلاعات مربوط به میزان ضربان قلب در حین تمرین است که تا حدود دقیقه بعد از اتمام تمرین در برنامه حفظ خواهد شد. کاربران همچنین با نصب این بروزرسانی از قابلیت تنظیم خواب جدید بهره‌مند خواهند شد که به کاربران برای خواب بهتر از طریق ارائه توصیه‌های شخصی‌سازی شده کمک خواهد کرد. شایان ذکر است که این برنامه خواب براساس روتین زندگی روزانه و ساعت کاربر به طور اختصاصی ارائه خواهد شد. به علاوه، این قابلیت می‌تواند با تشخیص به خواب رفتن کاربر تمام دستگاه‌های هوشمند متصل را به طور خودکار خاموش و غیرفعال بکند.