سامسونگ  همچنان در حال انتشار آپدیت اندروید 13 و One UI 5 برای گوشی‌های خود بوده  و اکنون به سراغ نسل اول گوشی‌های تاشو صدفی خود، یعنی گلکسی زد فلیپ 5G  رفته است.

شرکت سامسونگ که اخیرا تمرکز بسیار بیشتری روی پشتیبانی نرم افزاری از گوشی‌های خود پیدا کرده؛ به تازگی آپدیت اندروید 13 و One UI 5 را برای نسل اول گوشی‌های تاشوی صدفی خود، یعنی گلکسی زد فلیپ 5G نیز منتشر کرده است. این گوشی، حدود چند ماه بعد از نسخه 4G گلکسی زد فلیپ و در سال ۲۰۲۰ روانه بازار شد.

این آپدیت در حال حاضر فقط برای نسخه 5G این گوشی منتشر شده است؛ اما گفته شده که سامسونگ به زودی آن را در دسترس کاربران نسخه 4G نیز قرار خواهد داد. در حال حاضر، کاربران اروپایی این گوشی موفق به دریافت آپدیت اندروید 13 شده‌اند و به احتمال زیاد در روز‌های آتی، شاهد انتشار این آپدیت در مناطق بیشتری نیز خواهیم بود.

آپدیت اندروید 13 و One UI 5، آخرین اپدیت اصلی منتشر شده برای نسل اول گلکسی زد فلیپ است. این دو گوشی که در سال ۲۰۲۰ روانه بازار شدند؛ سیستم عامل اندروید 10 و رابط کاربری One UI 2.1 را به همراه داشته و سامسونگ قول عرضه سه آپدیت اصلی اندروید برای آنها را داده بود که اکنون به آن عمل کرده است.