پس از گلکسی اس، حالا سری تاشو هم قرار است به درگاهی برای قلم اس پن مجهز شود.

کمپانی  سامسونگ با عرضه گلکسی اس ۲۲ الترا برای نخستین بار، درگاه قلم اس پن را  به گوشی‌های هوشمند سری S خود اضافه کرد، اما این اتفاق به هیچ عنوان تا به  حال روی محصولات سری Z رخ نداده است.

حالا به گزارش The Elec و Sam Mobile، مدیران این شرکت کره‌ای در نظر دارند تا درگاه قلم S Pen را به گوشی‌ها با نمایشگر منعطف خود نیز اضافه کنند و در حال حاضر، مشغول سر و کله زدن با چالش‌های مختلف در این زمینه هستند.

متخصصان  سامسونگ در گام اول، قصد دارند تا این گوشی‌های هوشمند را نازک‌تر و  سبک‌تر از پیش کنند و اضافه شدن درگاه قلم اس پن می‌تواند آن‌ها را از این  هدف دور کند.

به گزارش منبع خبری The Elec، ظاهرا مدیران سامسونگ تا به حال بارها و بارها خواسته‌اند که درگاه S Pen به  محصولات سری زد اضافه شود، اما چنین اتفاقی تا به حال روی نداده است. از  سوی دیگر آن‌ها می‌خواهند دوربین این گوشی‌های تاشو ارتقاء محسوسی پیدا  کرده و توان رقابت با پرچمداران امروزی را داشته باشد. رسیدن به این  واقعیت، می‌‌تواند با افزایش ضخامت یا حتی وزن محصول نهایی همراه باشد که  این موضوع با اهداف دیگر آن‌ها در تناقض است.

مطمئنا بسیاری از کاربران نیز علاقمند هستند که درگاه قلم S Pen به گوشی‌های سری Z اضافه  شده و برای استفاده از این گجت، مجبور به استفاده از قاب‌های نامتعارف  نباشند. در حال حاضر گلکسی زد فولد ۳ و زد فولد ۴ از قلم اس پن پشتیبانی به  عمل می‌آورند و همراه شدن این محصول جذاب با آن‌ها، می‌تواند باعث  کاربردی‌تر شدن این گوشی‌های تاشو شود. لذا اضافه شدن محفظه‌ای برای قرار  گرفتن قلم S Pen در بدنه می‌تواند یک خبر خوش برای کاربرانی به حساب بیاید که مدت هاست به دنبال روی دادن چنین اتفاقی هستند.